Оваа пролет Окаиди ги има најстилските парчиња за најмилите!
БЛОГ

Оваа пролет Окаиди ги има најстилските парчиња за најмилите!

04.03.2021.

 

 

Веројатно и вие со вашите најмили максимално ги искористувате првите сончеви зраци за прошетка во природа како една од најдобрите активности во последнава година на која како сите да и се вративме.

Нема ништо поубаво од викенд поминат со вашето малечко додека го гледате како ужива во првите денови од пролетта која секогаш носи толку многу приказни со себе.

Веруваме дека и вие сте од оние кои мислат дека дечињата им растат преку ноќ, па како секогаш да им недостасува парче облека плус, особено за време на промената на сезоните.

Постои еден бренд кој обожува на родителите да им ја олеснува потрагата по совршени парчиња за секој нов ден, а во кои децата секогаш се чувствуваат удобни и подготвени за целодневна игра.

Секогаш фантастичните Окаиди и оваа сезона понудија нова пролетна колекција полна весели парчиња, направени од најубавите материјали за вашите дечиња.

Очекувано, и овојпат колекцијата е полна маички и блузички соодветни за топлите пролетни денови, а истите повторно зрачат со позитивна енергија благоарение на веселите пораки и принтови со омилените животни на најмалите.

За најмалите пак што се вљубени во интензивните бои, дизајнерите на брендот и овојпат создадоа фустанчиња за малите принцези во јака сина и розова боја, црвени и жолти пролетни маички на куси ракави за момчињата и ултра удобни пастелни пижами за слатките бебиња.

Она што на секое детенце му треба во овој преоден период од годината се тенките јакни што ќе ги заштитат од пролетниот ветер, но и тенки блузички на долги ракави, како и совршено меки хулахопки за сите стајлинзи на младите дами и меки чорапчиња за момчињата.

Одберете ги вашите фаворити и посетете ги продавниците на Окаиди или уживајте во друштвото на вашите најмили и заеднички направете онлајн нарачка.

Остави коментар

Моментално нема коментари

Слични статии

01.
Apr.
2021.
БЛОГ
Токму денеска е тој ден кога без компромиси, треба да им ја дадете сета слобода што ја заслужуваат и да им ги исполните сите желби кога е нивната имагинација...
16.
Mar.
2021.
БЛОГ
Откако пред некое време увидов дека комбинациите што јас ги правев за мојата четиригодишна ќерка, очигледно не и се допаѓаат, решив една недела таа самата да...
11.
Feb.
2021.
БЛОГ
Новата колекција на брендот кој секогаш толку многу се грижи за децата – Окаиди, е полна токму со вакви парчиња, кои не само што се меки и ултра шарман...
28.
Jan.
2021.
БЛОГ
Како и секогаш, изработени од најквалитетните и најудобни материјали, новите парчиња на Окаиди се љубов на прв поглед, полни позитивни пораки, впечатливи и н...
13.
Jan.
2021.
БЛОГ
Доколку сè уште не успеавте на вашите дечиња да им ги набавите сите топли џемперчиња, јакни и чизми во кои ќе уживаат секој ден на училиште, градинка ...
01.
Dec.
2020.
БЛОГ
За да ви одговориме на сите овие дилеми и барем малку да ви ја олесниме потрагата по соодветна облека за вашите дечиња, разговаравме со педијатар доктор Драг...
28.
Oct.
2020.
БЛОГ
За најслатките, од денеска па се до 07.11 креиравме „Happy“ промоција во која вметнавме неодоливи парчиња за момчиња и девојчиња на уште посладок...
22.
Oct.
2020.
БЛОГ
  Овојпат, со неверојатно задоволство го откриваме проектот на кој работевме изминатиот период, а тоа е целосно нова платформа www.okaidi.com.mk полна ...