Конечно распуст: Лежерни комбинации за долго и топло лето!
БЛОГ

Конечно распуст: Лежерни комбинации за долго и топло лето!

10.06.2021.

 

 

Дали денеска е најубавиот ден од годината? Се разбира, па денеска е крајот на училишната година и конечно, време за уживање во долгото и топло лето!

Веројатно како и сите други, и вашите најмили едвај го чекаа овој ден за конечно да се впуштат во сите авантури за кои толку долго размислуваа.

Откако ги смислија сите можни игри во кои ќе уживаат со нивните другарчиња, на вас останува да им обезбедите супер удобна облека што нема да ги спречи во ниту една намера.

Новата колекција на омилениот бренд на децата и родителите оваа топла сезона нуди неодоливи парчиња изработени од најубавите материјали што и дозволуваат на детската кожа да дише и им овозможува возбудлива игра преку целиот ден.

Одберете од мноштвото бермуди за вашите слатки момчиња кои комбинирани со памучна маичка на куси ракави се совршени за било која пригода.

Подеднакво удобни и омилени за игра се и фустанчињата за малите принцези кои се љубов на прв поглед, а соодветни и за играта пред зграда, но и за роденденот на најдоброто другарче што секогаш знае да биде толку многу забавен.

Доколку веќе размислувате каде ќе го поминете годишниот одмор со вашите најмили, во новата колекција на Окаиди има исклучителни модели на костими за капење кои се сушат неверојатно брзо, а се толку слатки што вашите дечиња ќе ги обожаваат.

Задолжителна за летната сезона е заштитата од сонцето која треба да биде примарна во секој момент, па така, при посетата на нашите продавници или нарачката онлајн не заборавајте да им одберете очила за сонце и шапка кои заедно со кремата за сонце се задолжителни секое лето.

Сосема на крајот, она што е најважно, е да им дозволите на најмилите безрезервно да уживаат во детската игра и летниот распуст да им биде токму онаков каков што тие го замислија, без ниту една грижа и полн радост и смеа!

Остави коментар

Моментално нема коментари

Слични статии

01.
Sep.
2021.
БЛОГ
Постои ли поубав ден од 1-ви септември? Веројатно не! Секој од нас се сеќава на првиот училишен ден и колку беше голема возбудата што истиот ја носеше со себ...
21.
Jul.
2021.
БЛОГ
Сакајќи преку кампањата да разговараме за важни прашања поврзани со нашите најмили, поврзани со она што за нив значи безгрижно детство, поврзани со она како ...
25.
Jun.
2021.
БЛОГ
Веројатно доколку имате ќерка, ја знаете љубовта што тие ја имаат кон фустаните во секое доба од годината. Но, се чини летото е најдобро можно време за тие с...
19.
Apr.
2021.
БЛОГ
За тоа колкави ќе бидат последиците од пандемијата по менталното здравје на децата и како истите ќе влијаат на нивниот понатамошен живот, разговаравме со док...
01.
Apr.
2021.
БЛОГ
Токму денеска е тој ден кога без компромиси, треба да им ја дадете сета слобода што ја заслужуваат и да им ги исполните сите желби кога е нивната имагинација...
16.
Mar.
2021.
БЛОГ
Откако пред некое време увидов дека комбинациите што јас ги правев за мојата четиригодишна ќерка, очигледно не и се допаѓаат, решив една недела таа самата да...
04.
Mar.
2021.
БЛОГ
Секогаш фантастичните Окаиди и оваа сезона понудија нова пролетна колекција полна весели парчиња, направени од најубавите материјали за вашите дечиња.
11.
Feb.
2021.
БЛОГ
Новата колекција на брендот кој секогаш толку многу се грижи за децата – Окаиди, е полна токму со вакви парчиња, кои не само што се меки и ултра шарман...
28.
Jan.
2021.
БЛОГ
Како и секогаш, изработени од најквалитетните и најудобни материјали, новите парчиња на Окаиди се љубов на прв поглед, полни позитивни пораки, впечатливи и н...
13.
Jan.
2021.
БЛОГ
Доколку сè уште не успеавте на вашите дечиња да им ги набавите сите топли џемперчиња, јакни и чизми во кои ќе уживаат секој ден на училиште, градинка ...