Сите фустани за безгрижно лето на малите принцези!
БЛОГ

Сите фустани за безгрижно лето на малите принцези!

25.06.2021.

 

Веројатно доколку имате ќерка, ја знаете љубовта што тие ја имаат кон фустаните во секое доба од годината. Но, се чини летото е најдобро можно време за тие сериозно да уживаат и да им се радуваат на фустаните како никогаш досега.

Бидејќи го знаеме сето ова, денешниот блог целосно им е посветен токму на фустаните и љубовта на малите принцези кон истите.

Омилениот бренд на децата, Окаиди, во новата колекција покрај сите други ултра удобни парчиња, смести и голем број на лежерни фустанчиња кои се како создадени за безгрижна игра во текот на целото лето.

Во разни бои и модели, направени за во градинка или пак едноставно, уживање во играта со другарчињата, родителите сега можат да одберат од мноштвото модели кои се дел од колекцијата пролет-лето.

Она за што знаеме дека ќе се израдувате е фактот што деновиве во тек е актуелното сезонско намалување во рамки на брендот, па така, слатките фустанчиња сега може да ги добиете по неодоливи цени.

Секако, во согласност со моделот на фустанче, одберете и од обувките со потпис на брендот, како слатките сандали совршени за посебни прилики, патичињата за безбедна игра или пак едноставно, апостолките со кои посебно се ужива на плажа.

Кога говориме за Окаиди, треба да бидете повеќе од сигурни дека материјалите секогаш се на исклучително ниво, па така и овојпат во новата колекција истите се внимателно одбрани за нежната детска кожа.

Без разлика дали пред вас има некоја посебна пригода па на малите дами им треба стилско фустанче, или пак едноставно сакате да им овозможите целосно уживање во топлите денови пред нас, понудата на фустанчиња и останати парчиња е едноставно неодолива!

Остави коментар

Моментално нема коментари

Слични статии

01.
Sep.
2021.
БЛОГ
Постои ли поубав ден од 1-ви септември? Веројатно не! Секој од нас се сеќава на првиот училишен ден и колку беше голема возбудата што истиот ја носеше со себ...
21.
Jul.
2021.
БЛОГ
Сакајќи преку кампањата да разговараме за важни прашања поврзани со нашите најмили, поврзани со она што за нив значи безгрижно детство, поврзани со она како ...
10.
Jun.
2021.
БЛОГ
Дали денеска е најубавиот ден од годината? Се разбира, па денеска е крајот на училишната година и конечно, време за уживање во долгото и топло лето!
19.
Apr.
2021.
БЛОГ
За тоа колкави ќе бидат последиците од пандемијата по менталното здравје на децата и како истите ќе влијаат на нивниот понатамошен живот, разговаравме со док...
01.
Apr.
2021.
БЛОГ
Токму денеска е тој ден кога без компромиси, треба да им ја дадете сета слобода што ја заслужуваат и да им ги исполните сите желби кога е нивната имагинација...
16.
Mar.
2021.
БЛОГ
Откако пред некое време увидов дека комбинациите што јас ги правев за мојата четиригодишна ќерка, очигледно не и се допаѓаат, решив една недела таа самата да...
04.
Mar.
2021.
БЛОГ
Секогаш фантастичните Окаиди и оваа сезона понудија нова пролетна колекција полна весели парчиња, направени од најубавите материјали за вашите дечиња.
11.
Feb.
2021.
БЛОГ
Новата колекција на брендот кој секогаш толку многу се грижи за децата – Окаиди, е полна токму со вакви парчиња, кои не само што се меки и ултра шарман...
28.
Jan.
2021.
БЛОГ
Како и секогаш, изработени од најквалитетните и најудобни материјали, новите парчиња на Окаиди се љубов на прв поглед, полни позитивни пораки, впечатливи и н...
13.
Jan.
2021.
БЛОГ
Доколку сè уште не успеавте на вашите дечиња да им ги набавите сите топли џемперчиња, јакни и чизми во кои ќе уживаат секој ден на училиште, градинка ...