11.
Feb
2021
БЛОГ

Новата колекција на брендот кој секогаш толку многу се грижи за децата – Окаиди, е полна токму со вакви парчиња, кои не само што се меки и ултра шармантни, истите се и неодоливо слатки, па знаеме дека веднаш ќе ги ставите на листата парчиња што му се потребни на вашето бебе.

28.
Jan
2021
БЛОГ

Како и секогаш, изработени од најквалитетните и најудобни материјали, новите парчиња на Окаиди се љубов на прв поглед, полни позитивни пораки, впечатливи и нежни принтови, бои на кои никој не може да им одолее, а секое едно од нив на совршен начин ја повикува пролетта.

13.
Jan
2021
БЛОГ

Доколку сè уште не успеавте на вашите дечиња да им ги набавите сите топли џемперчиња, јакни и чизми во кои ќе уживаат секој ден на училиште, градинка или пак едноставно, надвор, омилениот бренд Okaidi веќе извесно време има намалување до -50%.

01.
Dec
2020
БЛОГ

За да ви одговориме на сите овие дилеми и барем малку да ви ја олесниме потрагата по соодветна облека за вашите дечиња, разговаравме со педијатар доктор Драгана Емел Маркоска, која се чини секогаш е тука да помогне во вечните дилеми на родителите.

 

28.
Oct
2020
БЛОГ

За најслатките, од денеска па се до 07.11 креиравме „Happy“ промоција во која вметнавме неодоливи парчиња за момчиња и девојчиња на уште посладок попуст од дури -50%.

22.
Oct
2020
БЛОГ

 

Овојпат, со неверојатно задоволство го откриваме проектот на кој работевме изминатиот период, а тоа е целосно нова платформа www.okaidi.com.mk полна изненадувања, неодоливи производи за најслатките и секогаш, толку добри промоции.

 

string(0) ""
string(0) ""