Назад во училиште со стил: Во потрага по нови авантури и пријателства!
БЛОГ

Назад во училиште со стил: Во потрага по нови авантури и пријателства!

01.09.2021.

 

 

Постои ли поубав ден од 1-ви септември? Веројатно не! Секој од нас се сеќава на првиот училишен ден и колку беше голема возбудата што истиот ја носеше со себе... Возбудата е најголема во срцата на првачињата, но подеднакво важна е и онаа кај поголемите кои поради ситуацијата со пандемијата изминатата година ја поминаа учејќи од дома.

Сега е вистински момент да се вратите на сите оние омилени игри со другарчињата, да уживате во сите нови работи што ќе ги научите и сето тоа, во неодоливо удобни и стилски парчиња.

Како и секоја година, така и оваа, омилениот бренд Okaidi е тука да ги поддржи и бодри дечињата нудејќи им ја најудобната облека за уживање во сите безгрижни денови пред нив.

Без двоумење, родителите може да ја посетат продавницата на Okaidi во Сити Мол или пак да нарачаат онлајн некое од парчињата што ги издвоивме специјално за почетокот на училишната година, а за вториот производ да добијат -30% намалување.

Сите парчиња што ги сместивме во оваа акција се дел од новата колекција на брендот која како и секогаш е целосно исполнета со исклучително удобни производи изработени од ултра квалитетен памук специјално одбран за најмалите да уживаат во секој дел од денот.

На следниов линк погледнете ги сите производи и уште денес одберете ја најубавата комбинација за вашите најмили. Не заборавајте да ги погледнете и јакните целосно наменети за заштита од студената сезона, најудобните обувки за најмилите, но и сите дуксери и фустанчиња за стилски старт на учебната година.

 

 

Остави коментар

Моментално нема коментари

Слични статии

21.
Jul.
2021.
БЛОГ
Сакајќи преку кампањата да разговараме за важни прашања поврзани со нашите најмили, поврзани со она што за нив значи безгрижно детство, поврзани со она како ...
25.
Jun.
2021.
БЛОГ
Веројатно доколку имате ќерка, ја знаете љубовта што тие ја имаат кон фустаните во секое доба од годината. Но, се чини летото е најдобро можно време за тие с...
10.
Jun.
2021.
БЛОГ
Дали денеска е најубавиот ден од годината? Се разбира, па денеска е крајот на училишната година и конечно, време за уживање во долгото и топло лето!
19.
Apr.
2021.
БЛОГ
За тоа колкави ќе бидат последиците од пандемијата по менталното здравје на децата и како истите ќе влијаат на нивниот понатамошен живот, разговаравме со док...
01.
Apr.
2021.
БЛОГ
Токму денеска е тој ден кога без компромиси, треба да им ја дадете сета слобода што ја заслужуваат и да им ги исполните сите желби кога е нивната имагинација...
16.
Mar.
2021.
БЛОГ
Откако пред некое време увидов дека комбинациите што јас ги правев за мојата четиригодишна ќерка, очигледно не и се допаѓаат, решив една недела таа самата да...
04.
Mar.
2021.
БЛОГ
Секогаш фантастичните Окаиди и оваа сезона понудија нова пролетна колекција полна весели парчиња, направени од најубавите материјали за вашите дечиња.
11.
Feb.
2021.
БЛОГ
Новата колекција на брендот кој секогаш толку многу се грижи за децата – Окаиди, е полна токму со вакви парчиња, кои не само што се меки и ултра шарман...
28.
Jan.
2021.
БЛОГ
Како и секогаш, изработени од најквалитетните и најудобни материјали, новите парчиња на Окаиди се љубов на прв поглед, полни позитивни пораки, впечатливи и н...
13.
Jan.
2021.
БЛОГ
Доколку сè уште не успеавте на вашите дечиња да им ги набавите сите топли џемперчиња, јакни и чизми во кои ќе уживаат секој ден на училиште, градинка ...